Extrémní Dakar 2019 přinesl bronzový úspěch

41. ročník Dakaru 2019, nejtěžšího rallye na světě, skončil a tým PETRONAS De Rooy IVECO v něm opět předvedl špičkový výkon, když překonal 5 000 km na extrémně náročné písčité půdě peruánských pouští: Gerard De Rooy získal třetí místo a těsně za ním skončil na čtvrtém místě Federico Villagra, Ton Van Genugten a Maurik van den Heuvel získali v celkové klasifikaci sedmé a desáté místo.
DE ROOY Petronas IVECO Team

Vozidla IVECO Powerstar opanovala první desítku

Základní výzvou, které všechny týmy na Dakarské Rallye čelí, je protnutí cílové čáry, ale se všemi vozidly se to podaří jen málokomu: a tým PETRONAS De Rooy IVECO letos dosáhl nejen na pódiové umístění, ale také se mu podařilo dopravit do cíle v nejlepší desítce všechna svá vozidla IVECO Powerstar.

Dakar 2019 byl završen etapou, která propojuje Pisco a Limu 112 časovými kilometry, ve kterých si Ton van Genugten zajistil druhé speciální vítězství letošního ročníku a celkově tak v deseti závodních dnech týmu přinesl tři speciální vítězství.

• Tři další vozidla IVECO Powerstar protnula cílovou čáru krátce poté a týmový lídr Gerard de Rooy skončil v tomto ročníku Dakaru už posedmé v nejlepší pětce. Jeho páté místo v poslední etapě mu zajistilo pódiové umístění na celkovém třetím místě.
  • Federico Villagra dokončil tento nejtěžší rallyeový závod na světě na celkovém čtvrtém místě celkové klasifikace.
  • Maurik van den Heuvel skončil se čtvrtým vozidlem IVECO Powerstar v nejlepší desítce celkové klasifikace. Holanďan byl čtvrtý a týmu PETRONAS De Rooy IVECO zajistil další skvělý výsledek.
  • Týmu se tak podařilo nejen dopravit všechna čtyři vozidla do cíle, ale zároveň s nimi obsadit místa v nejlepší desítce.