Prodej a servis
vozů IVECO

Auto Helus
Zpět na přehled novinek

IVECO Z TRUCK - koncept nákladního vozu s nulovým dopadem na životní prostředí

Novinka IVECO
Iveco uvádí svůj premiérový IVECO Z TRUCK, koncept nákladního vozu dálkové přepravy, který boří veškeré překážky na cestě za výsledným vozidlem s nulovým dopadem na životní prostředí pro naprosto udržitelný systém dopravy.

IVECO Z TRUCK přináší:

Iveco z Truck
  • Nulové emise CO2 díkyoptimalizované technologii zkapalněného zemního plynua použití biometanu. Tento koncept je založen na nákladních vozech poháněných Bio LNG s přizpůsobivými nádržemi, vylepšenou aerodynamikou a systémem využití odpadního tepla, která v dálkové dopravě mohou dosáhnout dojezdu až 2 200 km a virtuálně nulových emisí CO2.

  • Nulová nehodovost díky použití pokročilých jízdních technologií.Je tak definováno, jakým způsobem nové technologie a autonomní řízení změní roli řidiče, ze kterého se stane operátor logistiky.

  • Žádný stres a nulová ztráta času díky designu zaměřenému na řidiče: kabina je přizpůsobena pro různá použití (řízení, automatizované řízení, kancelářské práci, odpočinku). I HMI (palubní rozhraní člověk/stroj) je upraveno tak, aby poskytovalo potřebné informace – správné informace ve správném čase a na správném místě.
Newstralis XP
IVECO Z TRUCK činí krok do budoucnosti tím, že předurčuje cestu, přes kterou alternativní energie, nové technologie a automatizované řízení změní život řidiče. Tento průkopnický přístup vyústil ve 29 patentů , kterými je tento koncept chráněn.
 

Pierre Lahutte, Prezident značky Iveco uvedl: „Čelíme revoluci spuštěné zájmem o životní prostředí, ekonomiku a bezpečnost týkající se vozidel. S naším zaměřením na hodnoty udržitelnosti, celkové náklady na vlastnictví, technologii a obchodní partnerství s našimi zákazníky, jsme v Ivecu soustavně pracovali na snížení vlivu na životní prostředí našich vozidel s alternativními palivy jako je bio LNG a do středu naší pozornosti při technologickém a designovém vývoji jsme dosadili řidiče a zákazníka. S IVECO Z TRUCK a jeho 29 patenty definujeme, kam by nás naše snaha mohla vést v budoucnu: k vozidlu s lidským rozměrem navrženým pro komfort a bezpečnost při práci, ale i pro aktivity ve volném čase řidiče, tedy vozidlu, které se kdykoli přizpůsobí jeho potřebám. Definujeme budoucnost dálkové dopravy, která je zcela udržitelná – a to díky vozidlu, které má nulový dopad na životní prostředí s nulovými emisemi a nulovým počtem nehod.”

 

V roce 2014 Iveco odhalilo na IAA svůj Iveco Vision, koncept furgonu, který představuje vozidlo jako obchodní platformu navrženou ke splnění každého aspektu v pracovním dni řidiče. Mnohé z nápadů představených v konceptu Vision se od té doby staly realitou v Nové Daily. IVECO Z TRUCK činí další krok do budoucna a přibližuje, jak by mohly nové technologie a automatizované řízení změnit role řidičů, jejich aktivity a jejich pracovní den při podnikání v dálkové dopravě.

LNG nákladní vůz příští generace má až o 33 % nižší spotřebu paliva a výrazně snižuje emise CO2

Newstralis XP 2
IVECO Z TRUCK je vybaven motorem na LNG nové generace na biometan, který se získává z upraveného bioplynu. Toto palivo, které hraje klíčovou roli pro CNH Industrial v rozvoji udržitelné dopravy s důrazem na cíl nulových emisí, zajišťuje nízké emise CO2 a ultra nízké PM emise. Tento LNG plněný motor dosahuje 460 hp a 2,000 Nm točivého momentu a je vybaven 16stupňovou automatizovanou převodovkou s funkcí Powershift v horních převodových stupních.
 
Závazek Iveca týkající se inovace a soustavnému vývoji v oblasti LNG technologií je také podpořen společností PETRONAS Lubricants International, která se zapojila do vývoje IVECO Z TRUCK. Technologie LNG použitá ve spojení s PETRONAS Urania nízkoviskózními motorovými oleji dokonce přispívá k dosažení cíle nulových emisí, čímž nadále zlepšuje efektivitu paliva.
 
IVECO Z TRUCK je vybaven pneumatikami MICHELIN X® LINE™ ENERGY™, první řadou pneumatik, které bylo uděleno ocenění AAA za odpor rolování, čímž se v dálkové dopravě postará o úsporu až jednoho litru paliva na 100 km. Pneumatiky jsou vybaveny RFID štítky, které umožňují pneumatiku sledovat během celého životního cyklu a poskytovat tak informace o typu, velikosti, názvu modelu, opotřebení, výkonu a teplotě. Pokud je navíc použit systém monitorování tlaku v pneumatikách se senzory umístěnými na ráfku kola, je možné získávat i informace o tlaku.
 
IVECO Z TRUCK přináší nový koncept nádrže vyvinutý ve spolupráci se společností SAG. Je vyrobena z hliníku a izolovaná novým systémem nazvaným MLI (vícevrstvá izolace) představujícím reflexní fólii, která nádrž chrání před sáláním tepla. Disponuje technologií umožňující výrobu čtvercového tvaru, což napomáhá optimalizovat využití místa, kdy je možné umístit dvou nádrží využitých v rámci jednoho dotankování. Obě dvě nádrže mají společnou kapacitu 1200 litrů, zajistí tak dojezdovou vzdálenost 2 200 km – tedy o 60 % více, než současný Stralis NP a dokonce více, než naftová vozidla.
 
Palubní systém Rankine zpětného využití odpadního tepla využívá jako zdroj tepla pro zpětné získání energie výfukové plyny. Výsledkem je ještě vyšší hospodárnost paliva za jízdy.
 
Cíl pro dosažení nulové nehodovosti IVECO Z TRUCK je založen na aktivních a preventivních bezpečnostních systémech představujících nejefektivnější řešení pro silniční bezpečnost. Široká škála senzorů okolo vozidla umožňuje vývoj směrem k automatizovanému řízení s technologickou výhodou úplné bezpečnosti.

Od funkčního zlepšení k vytvoření jedinečného designu obývacího / pracovního prostoru

Iveco z Truck Aerodynamics
IVECO Z TRUCK navržený v designovém centru CNH Industrial Design ukazuje, jak by mohla vypadat budoucnost pro řidiče nákladních vozů. Jeho tvar je určen pokročilou aerodynamikou, zvýšenou bezpečností a cílem vytvořit nový prostor pro život v kabině.
 
Představuje, jak automatizované řízení změní roli řidiče, který bude trávit méně času řízením a více času kancelářskou činností. Koncept umožňuje řidiči přeskupit kabinu podle potřeby na základě jeho pracovního úkolu, zda si přeje řídit ve městě, na dálnici nebo zda je třeba spustit automatizované řízení na dálnicích, dále pak podle toho, zda se chce věnovat kancelářské činnosti, relaxaci nebo spánku přes noc.
 
Když je vozidlo zaparkované, řidič může interiér kabiny přeorganizovat tak, aby mohl využít celý životní prostor. Posuvná zeď na zadní straně zajede automaticky, čímž přidá 500 mm vnitřní délky a zvětší tak životní prostor To umožňuje využití veškerých funkcí a vymožeností, které řidič může potřebovat, jako je sklápěcí postel, sprcha, kuchyň, lednička, dřez a zábavní zeď.
 
HMI (rozhraní člověk/stroj) je navrženo tak, aby měl řidič plnou viditelnost a aby poskytovalo adaptivní informace: to znamená přesně tu správnou informaci, na správném místě a ve správný čas. Informace o funkcích nákladního vozu jsou dle potřeby promítány na chytré čelní sklo a mění se podle toho, co řidič zrovna potřebuje. Toto zahrnuje aktivní spojení s pneumatikami Michelin, které zajišťuje informace o tlaku, teplotě a použití – informace, které mohou zásadně ovlivnit bezpečnost řidiče.
 
Sedadlo, systém volantu, pedály a konzole s kontrolkami tvoří soběstačnou jednotku, která je samostatně zavěšena v kabině tak, aby umožnila tu nejplynulejší jízdu. Systém klimatizace poskytuje ideální podmínky v okolí sedadla řidiče a vytváří klimatickou bublinu, která obklopuje řídící platformu, takže si řidič užívá ideální teplotu bez toho, aby pociťoval vzdušné proudy.
 
IVECO Z TRUCK boří veškeré současné překážky díky zcela novému myšlení a nápadům ohledně efektivity energie a využití odpadního tepla, ergonomie, způsobu, jakým řidič reaguje a komunikuje – tedy nápadům chráněným 29 patenty.
Další novinky
E-SHOP
Novinka Dealer
E-SHOP Spustili jsme pro Vás E-SHOP s náhradními díly IVECO.
pf 2018
Novinka Dealer
pf 2018
30% sleva na servisní prohlídku
Novinka Dealer
30% sleva na servisní prohlídku Přijeďte se svým vozem IVECO Daily na pravidelnou prohlídku, která je potřebná pro hladký provoz Vašeho vozu.
Sleva na stěrače + nemrznoucí kapalina zdarma
Novinka Dealer
Sleva na stěrače + nemrznoucí kapalina zdarma Vybrané druhy stěračů jsme výrazně zlevnili. Navíc k nim od nás dostanete 3 litry nemrznoucí kapaliny zdarma
Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připravený na nejnáročnější světové rallye: Dakar 2018 a Africa Eco Race 2018
Novinka IVECO
Tým PETRONAS De Rooy IVECO je připravený na nejnáročnější světové rallye: Dakar 2018 a Africa Eco Race 2018 Tým PETRONAS De Rooy IVECO bude soutěžit ve dvou hlavních závodech rallye: Anton Van Genugten a Artur Ardavičus se zúčastní rallye Dakar 2018, zatímco Gerard De Rooy, vedoucí člen týmu, a Wuf Van Ginkel budou bojovat o titul na rallye Africa Eco Race 2018.
NOVÝ STRALIS X-WAY
Novinka Dealer
NOVÝ STRALIS X-WAY NA SILNICI I DO TERÉNU
Stralis X-WAY zvyšuje laťku v oblasti přepravních misí v lehkém terénu s nejvyšším užitečným zatížením ve svém segmentu. Spojuje to nejlepší z technologií společnosti IVECO v oblasti úspory paliva a bezpečnosti s legendární terénní robustností svých nejhouževnatějších vozidel a přináší vysokou produktivitu s nízkými celkovými provozními náklady.
Společnost Iveco předává vozidla Daily společnosti Diana Company, spol. s r. o. „Svět Oříšků“
Novinka IVECO
Společnost Iveco předává vozidla Daily společnosti Diana Company, spol. s r. o. „Svět Oříšků“ Společnost Iveco Czech Republic, a.s. prostřednictvím dealera Komersia Auto s.r.o. předalo 8 vozidel Daily pro společnost Diana Company, spol. s r. o. „Svět Oříšků“. Jedná se o Daily nové generace, která se pyšní prestižním titulem Van of the Year 2015.
Sleva až 60% na vybrané náhradní díly
Novinka Dealer
Sleva až 60% na vybrané náhradní díly Vybrané náhradní díly - filtry a zpětná zrcátka - jsme zlevnili až o 60%. Informujte se o dostupnosti daného dílu, zvýhodněná cena platí do vyprodání zásob na všech pobočkách Auto Helus, s.r.o.
ROAD SHOW AVIA
Novinka Dealer
ROAD SHOW AVIA Na trh přichází AVIA Initia a my jí budeme mít v Kaznějově 3.10.2017 a v Mostě 5.10. Přijďte se podívat od 10 - 16 hodin a prozkoumat výhody téhle obnovené a oblíbené značky.
Sleva 15 % na brzdové destičky
Novinka Dealer
Sleva 15 % na brzdové destičky Sleva 15% na vybrané druhy brzdových destiček na všechny modelové řady vozů IVECO je platná ve všech pobočkách AUTO HELUS - v Kaznějově, Ejpovicích, Sokolově i Mostě.
Den stavební techniky 2017
Novinka Dealer
Den stavební techniky 2017 Jako každý rok i letos proběhne oblastní kolo celosvětové soutěže Case Rodeo, ve kterém si strojníci změří své dovednosti v ovládání strojů.
Továrna IVECO v Madridu dosáhla Zlaté úrovně v programu Výroby světové třídy
Novinka IVECO
Továrna IVECO v Madridu dosáhla Zlaté úrovně v programu Výroby světové třídy Továrna IVECO v Madridu je první z 64 závodů společnosti CNH Industrial z celého světa, která dosáhla nejvyšší úroveň světové třídy v oblasti výroby.
Iveco kupuje českého dealera KOMERSIA AUTO
Novinka IVECO
Iveco kupuje českého dealera KOMERSIA AUTO Iveco SpA kupuje českého dealera nákladních vozů KOMERSIA AUTO s.r.o.. Transakci už schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
IVECO získalo průmyslové ocenění za svou misi ve vývoji vozidel na zemní plyn
Novinka IVECO
IVECO získalo průmyslové ocenění za svou misi ve vývoji vozidel na zemní plyn Součástí konference NGV GLOBAL 2017 bylo i mezinárodní shromáždění organizované Asociací vozidel na zemní plyn, které se konalo 22. března za účelem udělení řady ocenění v tomto odvětví.
Nové Iveco Daily 4x4
Novinka Dealer
Nové Iveco Daily 4x4 Iveco do svých řad malých užitkových vozů zařadilo novinku - Iveco Daily 4x4.
Novinka IVECO
IVECO a Lannutti podepsali jednu z nejvýznamnějších evropských smluv ohledně kamionové dopravy Na tiskové konferenci Iveco, která se konala minulou středu v Arese v Itálii, byla podepsána významná dohoda mezi společností IVECO a Lannutti Group, která je italským lídrem v oblasti integrované logistiky.
Členové týmu IVECO se opět umístili mezi nejlepšími závodníky nejtěžší rallye na světě
Novinka IVECO
Členové týmu IVECO se opět umístili mezi nejlepšími závodníky nejtěžší rallye na světě Gerard de Rooy z týmu PETRONAS De Rooy IVECO, který usedl za volant vozu IVECO Powerstar s číslem 500, se umístil na konečném třetím místě.
IVECO a tým PETRONAS De Rooy IVECO se opět účastní dalšího ročníku Dakaru
Novinka IVECO
IVECO a tým PETRONAS De Rooy IVECO se opět účastní dalšího ročníku Dakaru Tři nákladní auta IVECO čelí již několik dní náročnému terénu Jižní Ameriky - od pondělí 2. ledna až do soboty 14. ledna na Dakar 2017.
IVECO - Hi-SCR technologie
Novinka IVECO
IVECO - Hi-SCR technologie Unikátní technologie Iveca HI-SCR je odpovědí na zvyšující se obavy spojené s riziky spojenými s vysokými teplotami aktivní regenerace u EGR systémů, které sužují společnosti působící v nebezpečných prostředích.
Iveco podporuje Fondazione Telethon
Novinka IVECO
Iveco podporuje Fondazione Telethon Společnost Iveco podporuje Fondazione Telethon dražbou Nového Stralisu XP TCO2 Šampiona exkluzivně v barvách Scuderia Ferrari
Nový Stralis TCO2 Šampion v České a Slovenské republice
Novinka IVECO
Nový Stralis TCO2 Šampion v České a Slovenské republice Iveco představilo České a Slovenské republice Nový Stralis TCO2 Šampion – nákladní vozidlo se zcela novým pohonem a nejmodernějšími technologiemi a službami, které zvyšují efektivitu a spolehlivost a současně minimalizují emise.
Iveco Daily do kopce
Novinka IVECO
Iveco Daily do kopce Vysoká úroveň pohodlí ovládání vozidla, rychlé a hladké řazení, méně námahy za volantem...
Nejen tyto přednosti automatické převodovky Hi-Matic si mohli vyzkoušet zákazníci značky Iveco během originální testovací akce.
Iveco Czech Republic a PROFI AUTO CZ podepsali dohodu o zřízení první Truck Station v České republice
Novinka IVECO
Iveco Czech Republic a PROFI AUTO CZ podepsali dohodu o zřízení první Truck Station v České republice V průběhu Czech Truck Prix 2016 v areálu závodního okruhu Autodromu v Mostě podepsala společnost Iveco Czech Republic a.s. a společnost PROFI AUTO CZ a.s. dohodu o založení první Truck Station na území České republiky.
Truck Race Most 2016
Novinka IVECO
Truck Race Most 2016 Závodní Iveco Stralis týmu Schwabentruck se zúčastnil Czech Truck Prix 2016 na Autodromu v Mostě. V tomto kole Mistrovství Evropy tahačů (European Truck Race Championship, ETRC)představilo Iveco českým fanouškům také své Emotional Trucks.
Nový Iveco Stralis 2016
Novinka Dealer
Nový Iveco Stralis 2016 Nový Stralis je vylepšený o nejmodernější funkce a technologie, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly každé dopravní činnosti a zajišťovaly vysokou produktivitu a zisk.
Emotivní tahače Stralis
Novinka IVECO
Emotivní tahače Stralis Iveco představuje šampiony TCO2, nové emotivní tahače Stralis na okruhu Nürburgring, kde se dva týmy Team Schwabentruck Stralis XP-R účastní závodu v Truck Grand-Prix .
Den otevřených dveří v Kaznějově
Novinka Dealer
Den otevřených dveří v Kaznějově Přijďte se k nám podívat a prohlédnout si naše prostory.
Zemědělská výstava na Hadačce 2016
Novinka Dealer
Zemědělská výstava na Hadačce 2016 Přijďte se na nás podívat na výstavu ve čtvrtek 23. června 2016.
Iveco uvádí na trh Nový Stralis NP
Novinka IVECO
Iveco uvádí na trh Nový Stralis NP revoluční nákladní vůz na zemní plyn pro udržitelnou dálkovou přepravu
Rallye Dakar 2016 na Slovensku
Novinka IVECO
Rallye Dakar 2016 na Slovensku Expedice Iveco Dakar 2016 ve slovenské Sekuli umožnila svým zákazníkům jedinečný zážitek - usednout do soutěžního speciálu Trucker, navíc po boku opravdového pilota Dakaru.
Iveco pomáhá s přepravou hrochů do ZOO ve Dvoře Králové
Novinka IVECO
Iveco pomáhá s přepravou hrochů do ZOO ve Dvoře Králové Dvě vozidla Iveco Eurocargo přivezla ve čtvrtek 26.5. 2016 dopoledne do Zoo Dvůr Králové dvě hroší samice. Hroši se tak do Dvora Králové vrací po 14 letech.
Foto z akce Den stavební techniky
Novinka Dealer
Foto z akce Den stavební techniky Vzhledem k vydatnému dešti večer před akcí celá událost probíhala ve značně blátivém prostředí.
Den stavební techniky v Příšově
Novinka Dealer
Den stavební techniky v Příšově Rádi bychom vás pozvali do pískovny v Příšově, kde 9.6.2016 představíme špičkovou stavební technicku značky CASE Construction
Autosalon v Litoměřicích
Novinka Dealer
Autosalon v Litoměřicích Dnes začíná autosalon na výstavišti v Litoměřicích - přijďte navštívit náš stánek
Iveco Daily Hi-Matic získává cenu ‘Top Van 2016’
Novinka IVECO
Iveco Daily Hi-Matic získává cenu ‘Top Van 2016’ Iveco Daily Hi-Matic získalo ocenění „Top Van 2016“ od časopisu Transport News na výstavě CV Show v Birminghamu ve Spojeném království.
Tým Schwabentruck a Iveca pod značnou OK Trucks
Novinka IVECO
Tým Schwabentruck a Iveca pod značnou OK Trucks Tým Schwabentruck závodící na vozidlech Iveco na Evropském poháru tahačů FIA 2016 bude používat značku „OK Trucks“ ve svých nových barvách – tato značka odkazuje na prodej a marketing ojetých vozidel certifikovaných společností Iveco.
Den ve vzduchu
Novinka Dealer
Den ve vzduchu O víkendu budeme vystavovat naši techniku na akci DEN VE VZDUCHU.
Exotická zvířata jezdí Ivecem
Novinka IVECO
Exotická zvířata jezdí Ivecem Společnost Iveco Czech Republic a.s. spolupracuje s odborníky ze ZOO Dvůr Králové na převozu exotických zvířat. Tentokrát cestovala žirafa Imara z Budapešti do Zoo v Liberci.
IVECO - na veletrhu BAUMA
Novinka IVECO
IVECO - na veletrhu BAUMA Iveco se připojilo ke značce CASE Construction Equipment na výstavě BAUMA 2016, jednom ze světově nejvýznamnějších veletrhů stavebního průmyslu, aby prezentovalo Nové Eurocargo 4x4 a celou svou řadu vozidel určených pro tento sektor.
Iveco pomáhá s převozem hrocha do Zoo
Novinka IVECO
Iveco pomáhá s převozem hrocha do Zoo Společnost Commett Plus - autorizovaný partner společnosti Iveco ve spolupráci s experty na přepravu exotických zvířat ze Zoo Dvůr Králové pomáhají s převozem hrocha do ZOO Dvorec u Borovan.
Den otevřených dveří
Novinka Dealer
Den otevřených dveří Rádi bychom vás pozvali na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které se budou konat ve dnech 31.3.-7.4.2016.
Pozvánka na Techagro do expozice Steyr
Novinka Dealer
Pozvánka na Techagro do expozice Steyr Přijeďte se na nás podívat na největší zemědělský veletrh v Evropě.
Rok 2015 byl pro Iveco Daily rekordní
Novinka IVECO
Rok 2015 byl pro Iveco Daily rekordní Nové Iveco Daily, které bylo uvedeno na trh v roce 2014 a získalo ocenění Van of the Year pro rok 2015, má za sebou výjimečný rok: získalo několik ocenění po celém světě a dosáhlo obrovského úspěchu na více trzích.
Iveco Eurocargo 4x4
Novinka Dealer
Iveco Eurocargo 4x4 Zjistěte více informací o novém modelu Iveco Eurocargo 4x4.
Zimní slevy na originální náhradní díly IVECO
Novinka Dealer
Zimní slevy na originální náhradní díly IVECO Na rozjezd nového roku připravilo IVECO slevy na originální náhradní díly.
Žijeme Dakarem!
Novinka Dealer
Žijeme Dakarem! Vychutnejte si video z týmu La Gloriosa De Rooy IVECO!
ADMINISTRATIVNÍ SÍDLO:
Auto Helus s. r.o.
Luční 168/32
301 00 Plzeň
POBOČKY FIRMY
Kaznějov, Ejpovice, Sokolov, Most
 
Pracovní dny: 7:00 - 19:00
Sobota: 7:00 - 12:00