Nové vozy Stralis NP

Stralis NP

PRO VAŠE PODNIKÁNÍ

Opravdová alternativa k tradičním palivům musí být stejně dobrá jako nafta v oblasti výkonu, užitečného zatížení a všestrannosti. Aby uspěla, musí garantovat stejné nebo nižší celkové náklady na vlastnictví.
My takovou alternativu máme.
 
STRALIS NP je prvním vozidlem na plyn určeným pro dálkovou přepravu. Je vybaven motorem 460 hp, disponuje stejným užitečným zatížením jako jeho naftový ekvivalent a s dojezdovou vzdáleností až 1500 km dokáže dojet z Madridu do Frankfurtu bez tankování.
 
STRALIS NP myslí na byznys. U dálkových přepravních úkolů (v závislosti na ceně paliva) může být ziskový při 120 000 km/rok a ještě při takovém nájezdu nabízí další extra úspory. STRALIS NP znamená klid vzhledem k nadcházejícím přísnějším regulacím, které omezí provoz naftových vozidel v centrech měst a v některých alpských koridorech.
 
STRALIS NP znamená příležitost, protože poptávka po „čistých přepravách“ v Evropě roste – počínaje organizacemi po energetiku, dodávkami automobilového průmyslu po přepravu potravin a nápojů.

PRO NAŠI PLANETU

Skleníkové plyny a znečištění jsou tématem, které nelze ignorovat, ani k jeho řešení přistupovat starými metodami.
Vozy IVECO NATURAL POWER maximalizují přínosy zemního plynu pro životní prostředí díky 25 letům nepřetržitého vývoje.
Zemní plyn je nejekologičtější palivo u motorů s vnitřním spalováním, které přináší řadu výhod pro životní prostředí:
 • zlepšuje kvalitu ovzduší, téměř eliminuje znečišťující látky (ve srovnání s limity Euro 6 má o 99 % méně PM, o 90 % méně NMHC)
 • zmírňuje globální oteplování díky podstatně sníženým emisím CO2 (o 15 % méně v porovnání s naftovým ekvivalentem a až o 95 % méně v případě pohonu na biometan)
 • dokáže významně snížit hluk v centrech měst během nočních dodávek
To jsou důvody, proč evropské autority podporují a budou podporovat rozvoj sítě distribuce plynu.
Pohon na plyn je připravený na průlom. Jste připraveni na zvrat v přepravě?
new-stralis-np-01
gas-truck-stralis-np-iveco-tco-champion

NEJNIŽŠÍ TCO + NEJNIŽŠÍ CO 2 = TCO 2 ŠAMPION

Až -7 % TCO vs nafta
 

TCO ŠAMPION PRO KAŽDÝ DOPRAVNÍ ÚKOL

STRALIS NP se chystá vtrhnout na trh.
STRALIS NP představuje revoluci ve světě dopravy: Poprvé nabízí vozidlo na zemní plyn příležitost zlepšit jak udržitelnost dopravy, tak zlepšit TCO – s celkovými náklady na TCO až o 7 % nižšími než u naftových vozů.
Tento fakt je dán tím, že STRALIS spotřebuje méně paliva a cena zemního plynu ve většině evropských zemí je výrazně nižší než cena nafty.
Tyto úspory mohou být dále zvýšeny s exkluzivními IVECO službami pro úsporu paliva.
TCO 2 live je kompletní balíček integrovaných řešení snižujících náklady založený na letech zkušeností v oblasti zemního plynu a managementu energie. Balíček zahrnuje:
 • TCO2 ADVISING (konzultace úspory paliva)
 • TCO2 DRIVING (kurzy ekonomické jízdy)
 • exkluzivní program GARANCE PROVOZUSCHOPNOSTI

CO2  ŠAMPION PRO KAŽDOU MISI

STRALIS NP spojuje ekonomiku a ekologii.
Zemní plyn je nejúspěšnější alternativní palivo od dob, kdy nafta zvítězila nad benzínem.
Prověřená technologie představená společností IVECO již v roce 1996, jejíž spolehlivost byla prokázána desítkami tisíc autobusů a nákladních vozidel IVECO s pohonem na zemní plyn na silnicích po celé Evropě je zde.
 
STRALIS NP je úplně první plynem poháněný nákladní vůz, který nabízí sílu, dojezdovou vzdálenost, jízdní komfort a pohodlí v souladu se standardy mezinárodní přepravy a představuje dvojitou příležitost pro profesionály v dopravě se zaměřením na ekologii:
 • snižuje znečišťující emise a hluk
 • snižuje CO2, čímž přispívá ke snižování karbonové stopy způsobené přepravou tak, že snižuje emise CO2  až o 95 % se stlačeným nebo zkapalněným biometanem
tco2-champion-STRALIS-NP-IVECO-gas-truck
gas-engine-stralis-np-iveco

NEJLEPŠÍ VÝKON VE SVÉ TŘÍDĚ

Nový motor Cursor 9 na zemní plyn

Naším cílem u NOVÉHO STRALISE NP bylo vytvořit něco zcela nového: dálkový nákladní vůz na plyn.
 
Proto jsme vyvinuli tu nejvýkonnější hnací jednotku pro silniční nákladní dopravu.
 
Nový motor CURSOR 9 Euro 6 se svým zdvihovým objemem 8,7 l, zlepšeným spalovacím procesem a optimalizovanou hmotností nabízí nejlepší efektivitu spalování paliva při dálkových misích.
 
Jeho plynové vstřiky nové generace, rozdělovač paliva a písty byly navrženy tak, aby byla zajištěna nejvyšší výkonvýkon a točivý moment.
 
Zcela nový podélný třícestný katalyzátor přispívá k plnění striktních emisních limitů a zajišťuje nízkou úroveň hluku a ponechává dostatek místa pro zvětšenou palivovou nádrž.

STEJNÝ VÝKON JAKO NAFTA

CURSOR 9 je první motor svého druhu, který dodává stejný nebo větší výkon a točivý moment než stejně velký naftový motor. CURSOR 9 láme veškeré rekordy ve své kategorii s:
 • o 18 % větším výkonem než přímá konkurence
 • nejlepším poměrem váha/výkon ve své třídě
Nová vlastnost „tichý mód 72 dB(A)“ činí tento motor ideálním pro práci ve městech a pro noční dodávky.
 
Intervaly pro výměnu oleje byly prodlouženy na 75 000 km a specifické plynové komponenty byly přepracovány pro minimalizaci nákladů na údržbu.
gas-engine-STRALIS-NP-IVECO-cutout

NÍZKÉ CO2  A EXTRA NÍZKÝ OBSAH ZNEČIŠŤUJÍCÍCH LÁTEK

Odstředivý filtr Blow By zajišťuje dlouhodobou a účinnou separaci oleje a zaručuje extra nízké emise PM bez použití filtru částic.
gas-engine-STRALIS-NP-IVECO-autonomy
gas-truck-stralis-np-automated-trasmission-iveco

PRVNÍ AUTOMATIZOVANÁ PŘEVODOVKA U VOZIDLA NA ZEMNÍ PLYN

Eurotronic 12stupňová automatizovaná převodovka
 
STRALIS NP je prvním nákladním vozem na zemní plyn s automatizovanou převodovkou, která vyhovuje nárokům dálkové přepravy:
 • garantuje nižší spotřebu plynu pro majitele vozového parku
 • a nabízí větší komfort řízení pro řidiče
12stupňová převodovka EUROTRONIC zajišťuje plynulou jízdu při optimálním zatížení motoru a špičkový výkon ve stoupáních a klesáních, kde znatelně šetří palivo díky eco-roll funkci.
 
EUROTRONIC převodovka předchází poškozením hnacího ústrojí, která nastávají při chybném ovládání převodovky a zajišťuje i delší životnost spojky, čímž snižuje náklady na údržbu. Převodovka disponuje vestavěným hydraulickým retardérem a asistentem rozjezdu do kopce už ve standardu pro maximální bezpečí řidiče i nákladu.
automated-trasmission-STRALIS-NP-IVECO
gas-truck-cabin-stralis-np-iveco

NEJVĚTŠÍ POHODLÍ VE SVÉ TŘÍDĚ

Navržena pro řidiče

Kabina NOVÉHO STRALISU NP je navržena pro řidiče, poskytuje optimální pracovní prostředí a současně maximální produktivitu při náročných dálkových misích.
 
HI-WAY kabina s vysokou střechou má vnitřní výšku 2 m a objem více než 10 metrů krychlových. Může být vybavena 1 nebo 2 lůžky a na výběr je veškerý důležitý infotainment s prvky komfortu.
 
Palubní deska je ergonomická, vyrobena z homogenních materiálů pro prevenci vrzání a drnčení. Řidič dosáhne pohodlně na veškeré kontrolky, aniž by se musel pohnout ze zádové opěrky sedadla, tím je zajištěna maximální bezpečnost.
NEW-STRALIS-NP-cabin-gas-truck
gas-truck-stralis-np-iveco-service-package

TCO2  LIVE

Kompletní balíček služeb

IVECO TCO2 LIVE  je více než obchodní nabídka, je to slib: stojíme na straně zákazníka na cestě za zlepšením celkových nákladů na vlastnictví vozidla (TCO).
IVECO vytvořilo nejucelenější balíček pro redukci celkových nákladů na vlastnictví, který poprvé nabízí kompletní balíček konzultačních služeb pro úsporu paliva.

GARANCE PROVOZUSCHOPNOSTI

Jako garanci spolehlivosti vozidla a výjimečnosti servisní sítě, nabízí Iveco zcela novou službu GARANCE PROVOZUSCHOPNOSTI.
 
GARANCE PROVOZUSCHOPNOSTI znamená, že pokud by se mělo vozidlo STRALIS stát nepojízdným z technických příčin, bude opraveno během 24 hodin od přistavení do IVECO TRUCK STANICE (načasování podle IVECO ZÁKAZNICKÉHO CENTRA).
 
Pokud výše uvedené není možné, IVECO poskytne zákazníkovi:
 • náhradní vozidlo (pokud je k dispozici)
 • nebo denní odškodné pro každých 24 hodin prostoje v servisu (až 4 dny)
GARANCE PROVOZUSCHOPNOSTI je zahrnuta ve standardu u NOVÉHO STRALISU NP a je součástí ELEMENTS 3XL/2XL  kontraktů (až na 5 let).
service-package-STRALIS-NP-IVECO

TCO2 ADVISING

IVECO je všestranný „palivový konzultant“ – partner na plný úvazek, který hlídá efektivitu v přepravě.
 
Naše zkušenosti s nejekonomičtějšími technikami šetření paliva jsou založeny na letech sběru dat z praxe našich vozů na nejrůznějších cestách (ve spolupráci s našimi zákazníky).
 
IVECO nyní nabízí své unikátní know-how jako službu poskytovanou specializovanými týmy expertů na hospodárnost paliva na jakémkoli trhu. Profesionálové nepřetržitě monitorují KPI fleetu tak, aby mohli vyvinout plány zlepšení šité na míru.
 
Pro model STRALIS NP je součástí produktu jeden rok TCO2  ADVISING.

TCO2  ECODRIVE

Dobří řidiči ve spojení s nejvyspělejšími technickými zařízeními mohou dosahovat významných úspor paliva: proto IVECO nabízí speciální program pro trénink a rozvoj dovedností řidičů.
 
Učíme, jak snížit spotřebu paliva, zvýšit životnost vozidla a maximalizovat bezpečnost na silnicích. Kurzy mohou být přizpůsobeny požadavkům zákazníka a mohou se konat buď v prostorech zákazníka, nebo ve společnosti IVECO.
 
Nabízená témata:
 • znalost vozidla, jeho vlastnosti a funkce
 • trénink hospodárné jízdy s profesionálním lektorem
ADMINISTRATIVNÍ SÍDLO:
Auto Helus s. r.o.
Luční 168/32
301 00 Plzeň
POBOČKY FIRMY
Kaznějov, Ejpovice, Sokolov, Most
 
Pracovní dny: 7:00 - 19:00
Sobota: 7:00 - 12:00